CТРАХУВАННЯ ЕКСПОРТНИХ ТА КРЕДИТИТНИХ РИЗИКІВ ЯК ОДИН З НАПРЯМКІВ ПІДТРИМКИ ВІТЧИЗНЯНОГО БІЗНЕСУ

Г.М. Дергачова, А.В. Юденко

Анотація


В статті розкрито значення страхування експортних і кредитних ризиків у зовнішньоекономічній діяльності аграрних підприємств. Зазначено вчених-економістів, що внесли вагомий внесок в дослідження проблем, пов’язаних зі розкриттям сутності і особливостей страхування зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Розглянуто ключові характеристики, обмеження, особливості і проблеми розвитку страхування експортних і кредитних ризиків аграрних підприємств. На прикладі ТОВ «Агоротехсоюз», господарська діяльність якого передбачає ввезення сільськогосподарської техніки і запасних частин, Німеччини, Італії і Франції і подальший її продаж, проаналізовано механізм страхування експортних ризиків і приведено приклад використання переваг програм кредитування «Coface». Наведено критерії «Coface» задля співпраці з банками. Представлена модель «Coface» задля локальних і експортних поставок. Продемонстровані етапи прийняття рішення «Coface» стосовно надання страхового покриття експортних угод здійснюється у декілька етапів. Наведені  основні переваги від використання програм кредитування «Coface». Проведена оцінка ефективності удосконалення організаційної складової системи управління зовнішньоекономічної діяльності задля ТОВ «Агротехсоюз» в майбутніх періодах шляхом аналізу динамки прибутку від здійснення ЗЕД й тісно пов’язана  зі запровадженням митного ліцензійного складу і застосування кредитної системи «Coface». Проаналізовано комплексний ефект від запропонованих заходів в діяльності ТОВ «Агротехсоюз». Визначено, що інструменти страхування експортних позик, у контексті підтримки зовнішньоекономічної діяльності аграрних підприємств потребують найбільш детального доопрацювання. Встановлено, що  функціонування експортних кредитних програм має певні переваги задля всіх суб’єктів ЗЕД. Експортно позикові програми найбільш тривалі, ніж при використанні інших кредитних інструментів. В той же час, залучення до  експортно кредитних програм у Україні, і співпраця з ним аграрних підприємств дозволить знизити ризиковість поставок сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки; отримати аграрним підприємствам кошти зі нижчими процентними ставками (ніж при кредитуванні «власними» коштами банку).


Ключові слова


страхування експортних позик, позикові ризики, експортні ризики, програма кредитування

Повний текст:

PDF

Посилання


Страхування експортних позик. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/term/37022

Проект Закону України «Про державну фінансову підтримку експортної діяльності», від 31.10.2011. URL: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JF78D00I.html

Агротехнічна компанія ТОВ «Агротехсоюз». – Офіційний сайт URL: http://www.ats.in.ua/ua/about .

Офіційний сайт «Coface». URL: https://www.coface.com

Агротехнічна компанія ТОВ «Агротехсоюз». – Офіційний сайт URL: http://www.ats.in.ua/agriculture-machines-claas-lemken-horsch-geringhoff.
«ACTUAL PROBLEMS OF ECONOMICS AND MANAGEMENT"
JOURNAL OF MANAGEMENT AND MARKETING FACULTY OF
NATIONAL TECHNICAL UNIVERSITY OF UKRAINE “IGOR SIKORSKY KYIV POLYTECHNIC INSTITUTE”